Plávanie je SUPER!

29.09.2015
in Category: Zábava
0 1546 2
Plávanie je SUPER!

Plávanie je SUPER!

Plávanie je šport, ktorý odporúčajú všetci lekári. Je vhodný pre každého. Prospieva aj telu, aj duši. Čiže, ak sa chcete uvoľniť po ťažkom pracovnom dni, navštívte najbližší bazén…

Plávanie pozitívne vplýva na:

  1. Kardiovaskulárny systém.  Plávanie zlepšuje krvný obeh. Pravidelné plávanie umožňuje zvyknúť si na telesnú námahu, stabilizuje krvný tlak a spomaľuje tep. Pretože telo sa naťahuje, uľahčuje návrat krvi k srdcu.
  2. Dýchanie. Plávanie vám umožňuje zladiť nádych a výdych natoľko, že sa únava dostavuje omnoho neskôr ako v prípade iných športov. Preto sa odporúča astmatikom.
  3. Kĺby. Plávaním sa zlepšuje ohybnosť kĺbov. Vo vode kĺby nesú len 33 % z celkovej hmotnosti tela. Je to teda šport, ktorý je možné odporučiť všetkým, ktorí majú problémy s kĺbmi. Bežne sa využíva v rehabilitačných programoch a pomáha pri zotavovaní po operáciách.
  4. Svaly. Na prekonaní odporu vody nepracujú kĺby, ale svaly. Dôsledkom toho plávanie svalstvo posilňuje a robí ho odolnejším. Uvoľňuje svalovú strnulosť ramien a chrbta a umožňuje odstrániť nahromadené napätie. Zapojené sú všetky skupiny svalov – svaly horných a dolných končatín, brušné svaly a svaly, ktoré podopierajú chrbticu (plávanie sa obzvlášť odporúča osobám trpiacim bolesťami chrbta).
  5. Postavu. Telo sa pomaly, ale isto formuje. Ak sa plávanie praktizuje pravidelne, svaly sa spevnia bez toho, aby sa zväčšili. A pritom necítime, že by sme vynakladali nejaké zvláštne úsilie. Je to šport, ktorý sa odporúča, ak chceme spáliť nadbytočné tuky.
  6. Zadržiavanie vody. Pretože voda vytvára jednoliaty tlak na celé telo, plávanie je vynikajúce pre osoby, ktoré trpia zadržiavaním vody v organizme.
  7. Duševný stav. Plávanie je taktiež antidepresívny šport. Voda navodzuje pocit pohody a uvoľnenosti.

Zdroj: kankan

, , , , , ,

Love art in yourself, and not yourself in art.

View my other posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *