Slovenský fotograf pre módny dom Valentino

17.10.2015
in Category: Móda
0 2155 1
Slovenský fotograf pre módny dom Valentino

Slovenský fotograf pre módny dom Valentino

Mladý slovenský fotograf Michal Pudelka je autorom už druhej prestížnej kampane pre taliansky módny dom Valentino. Reklamnú kampaň na jeseň Pre-Fall 2015 nafotil v  Bratislave, v priestoroch novej budovy Slovenského národného divadla. Na červenom koberci širokého schodiska fotil modelky Ine Neefs, Maartje Verhoef, Harleth Kuusik a Grace Hartzel. Pre svoje jedinečné symetrické fotografie využil naoko zrkadlový, no v skutočnosti priehľadný predel medzi dvoma schodiskami.

A ako sa o ňom dozvedel svet? Stačilo zavesiť fotky na Tumlr, Flickr a Facebook a tí správni ľudia si ich už našli.

Prichádzali prvé ponuky a neznámy fotograf zrazu začal pracovať pre módne magazíny z celého sveta. Another Magazin, Bulet Magazine, Ilovefake Magazine, Wallpaper či Elle, oslovila ho aj značka Adidas.

Talentovaný mladý fotograf nepoužíva digitálny fotoaparát. „Som samouk a odkedy som prvýkrát začal robiť fotky na film, viac som digitál ani nemal v ruke. Ale vždy mám pri sebe mobil a ak ma niečo nadchne, zachytím to ním. Podľa mňa je však úplne jedno, kto má aký fotoaparát, dôležité je, ako fotí. Ja mám rád, keď sú moje zábery surreálne, snové a tak trochu ironické.“, povedal Michal pre Emmu.

Nepoužíva ani photoshop a retušovanie. O to viac si musí dať záležať na príprave fotenia, ktorá často trvá pár dní alebo aj týždňov. „Všetko musím mať dokonale premyslené. Bavím sa o tom s agentkou, so štylistami aj s vizážistami a nič nenechávam na náhodu. Každý záber a každú kompozíciu si vždy naskicujem a vytvorím si z nich príbeh. Svoje myšlienky a nápady prenášam do kresieb, takže modelky to pri mne majú ľahké. A všetci presne vedia, čo majú robiť,“ opisuje svoj štýl práce mladý umelec.

Slovenský fotograf pre módny dom Valentino valetino-garavani-2

Slovenský fotograf pre módny dom Valentino valetino-garavani-3

Slovenský fotograf pre módny dom Valentino valetino-garavani-4

Zdroj: koktail; emma

, , , , , , , , , , , ,

Love art in yourself, and not yourself in art.

View my other posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *