Najzdravšie nápoje pre náš organizmus_časť 2

12.05.2015
in Category: Kulinárstvo, Zábava
0 1407 1
Najzdravšie nápoje pre náš organizmus_časť 2

Najzdravšie nápoje pre náš organizmus_časť 2

KEFÍRNa dobré trávenie!
Vďaka kvasinkám, vírusom a baktériám dokáže stimulovať imunitný systém a vyrovnať tráviaci trakt. Obnovuje črevnú mikroflóru, lieči zápchu, ochorenie žlčníka, pečene, choroby nervov, pomáha pri vyrážkach, ekzémoch a kvasinkových infekciách.

ČIERNY ČAJProti Alzheimerovej chorobe!
Zlepšuje krvný obeh, chráni pred Alzheimerovou chorobou a jej rizikami. Povzbudzuje mozgovú činnosť a pôsobí dobre na nervy. Čierny čaj obsahuje stopové prvky a minerálne látky, ako sú fluór a draslík.

ZELENÝ ČAJProti rakovine!
Pitie zeleného čaju upravuje krvný tlak, odburáva cholesterol z krvi a bráni pri vzniku zubného kazu. Obsahuje polyfenoly, ktoré spomaľujú rast nádorov. Zelený čaj je výborný na detoxikáciu organizmu od škodlivých látok. Prítomný draslík vplýva na správne fungovanie mozgu a nervov a kofeín obsiahnutý v čaji podporuje činnosť centrálnej nervovej sústavy. Železo pomáha vstrebávaniu kyslíka do krvi, fosfor, sodík a mangán posilňujú kosti, metabolizmus, spaľovanie tukov, aktivujú dôležité enzýmy a vitamíny no a vitamín E spomaľuje degeneráciu buniek.

PIVONa pevné kosti!
Flavinoidy v chmeli pomáhajú chrániť telo pred rakovinou, pivo znižuje riziko demencie, srdcovo-cievnych ochorení, infarktu a pomáha udržiavať optimálny krvný tlak.

VÍNOProti obezite!
Červené víno dokáže predĺžiť mladosť, znížiť riziko Alzheimerovej choroby, demencie, pôsobí ako prevencia proti mŕtvici a srdcovému infarktu.
Víno zabraňuje aj ukladaniu tukov.

, , , , , , , , ,

Love art in yourself, and not yourself in art.

View my other posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *