Máš rád/a čokoládu?

17.01.2015
in Category: Kulinárstvo, Zábava
0 1689 1
Máš rád/a čokoládu?

Máš rád/a čokoládu?

Lebo:

1.Prirodzene tlmí bolesť
Ak si doprajete čo i len malé množstvo čokolády s vysokým obsahom kakaa, okamžite po konzumácii nastáva v mozgu proces vyplavenia endorfínov, ktoré majú charakter prírodných opiátov a tie spôsobia malý výbuch šťastia v našom mozgu.

2.Viac rozkoše ako bozkávanie
Ak si necháte čokoládu pomaly rozpustiť v ústach, má to oveľa väčší efekt ako keby ste sa bozkávali. Dokazuje to aj štúdia z University of Sussex, keď monitorovali tep viac ako 20 bozkávajúcich sa dvojíc. Dokázalo sa, že pri jedení čokolády bol tep oveľa vyšší ako pri samotnom akte bozku.

3.Skvelý životabudič
Čokoláda obsahuje kofeín a theobromín- látky zvyšujúce energiu. Čím je čokoláda tmavšia a teda obsahuje viac kakaa, tým viac energie získate. (A to bez zbytočného cukru- 100g horkej čokolády s 90% obsahom kakaa má iba 7g cukru! )

4.Skutočne vám pomôže cítiť sa lepšie 
Vôňa čokolády aktivuje procesy v mozgu,ktoré vyšlú signál relaxovať.

5.Vedeli ste, že po čokoláde budete múdrejšími? 
Štúdie z roku 2006 poukázali na fakt, že konzumácia kakaa s vysokým obsahom flavonoidov počas 5 dní zlepšuje prietok krvi do mozgu a tým umožňuje rýchlejšie reakcie a zlepšuje mozgové funkcie.

6.Konzumáciou čokolády môžte predísť zubným kameňom 
Japonskí vedci zistili, že čokoláda má oveľa menej negatívny vplyv na náš chrup, v porovnaní s inými sladkosťami. Vďaka anti-bakteriálnemu účinku kakaa. Aj v tomto prípade platí, že čím tmavšia je čokoláda, tým lepšie, pretože obsahuje menej cukrov ako mliečne čokolády.

7.Mliečny čokoládový nápoj je lepšou po-tréningovou voľbou ako sport drinky 
A to najmä pri rekonvalescencii po náročnom športovom výkone.

8.Kakao ako platidlo 
V minulosti si niektoré civilizácie vážili kakao a jeho účinky natoľko, že sa stalo dokonca platidlom. U Mayov stál napríklad otrok 100 kakaových bôbov, služby prostitútky vyšli na 10 bôbov.

9.Predlžuje život 
Vďaka antioxidantom obsiahnutým v čokoláde, si jej konzumovaním jeden až tri krát do mesiaca môžte o nejaký ten čas predĺžiť život a taktiež si ho spraviť šťastnejším.

10. Tak trochu superschopnosti 
Vďaka čokoláde môžte získať nadprirodzené schopnosti. Tak trochu a z určitého pohľadu- je totiž dokázané, že po konzumácii veľkého kusu tmavej čokolády sa vám zlepší na nejaký čas zrak a to najmä za situácií, kedy je znížená viditeľnosť, napríklad v šere.

11.Môžte predísť cukrovke 
Vraj so sladkosťami predísť cukrovke- nemožné? Horkou čokoládou áno. Flavonoidy v nej obsiahnuté majú protizápalové a protizrážanlivé účinky a tým redukujú riziko cukrovky, zlepšením inzulínovej senzibility.

12.Naozaj prospešná pre srdce 
Niektorí tvrdia, že konzumáciou horkej čokolády, ktorá je bohatá na antioxidanty, môžte znížiť riziko infarktu až o tretinu! A to vďaka jej schopnosti rozširovať cievy.

13.Chudnete? Čokoláda nie je tabu! 
Zabudnite na trápenie sa bez sladkostí. Ak si pri redukčnej diéte doprajete kocku, či dve kvalitnej horkej čokolády, nielenže vás zasýti, ale potlačí chute na sladké, slané, alebo mastné jedlá.

14.Lepšou mamou vďaka čokoláde 
Je dokázané, že matkám, ktoré počas tehotenstva jedli čokoládu sa narodili lepšie, spokojnejšie a usmievavejšie deti, ako tým, ktoré sa jej vyhýbali.

15.Zlepšuje libido 
Talianska štúdia preukázala, že ženy, ktoré si pravidelne doprajú čokoládu majú oveľa lepší sexuálny život a sex prežívajú intenzívnejšie ako odporkyne čokolády.

Zdroj: distractify; bagner

,

Love art in yourself, and not yourself in art.

View my other posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *