Gaštanové cake pops

11.12.2014
in Category: Kulinárstvo
0 2294 1
Gaštanové cake pops

Gaštanové cake pops

Potrebujeme:

1 ks gaštanové pyré

50 g Alsan Bio (rastlinné maslo)

1,5 (cca 135g) balenia sušienky vegan alebo hocijaké iné (môžu byť aj s príchuťou škorice atď.)

Cukor trstinový nerafinovaný podľa chuti

Na vrch:

Čokoláda na varenie podľa potreby

1 – 2 malé lyžičky kokosový olej

Postup:

1. Sušienky si podrvíme na čo najjemnejšiu zmes, nevadí však, keď niektoré kúsky sušienok nebudú rozdrvené úplne.

2. K sušienkam pridáme Alsan, gaštanové pyré a trstinový cukor podľa chuti. Všetky suroviny spolu miesime rukou a vytvoríme zmes, ktorá sa nerozpadáva. / Cukor pridávajte podľa chuti alebo podľa toho, aké gaštanové pyré ste v recepte použili, niektoré sú sladké dosť, takže možno cukor nebudete musieť použiť vôbec. Pri výbere gaštanového pyré si dajte záležať a siahnite po tom, ktoré má najvyšší obsah gaštanov. /

3. Z cesta si budeme odoberať kúsky z ktorých vytvarujeme rovnako veľké guličky. Na formovanie môžete použiť napr. okrúhlu naberačku na kávu. Guličky si môžete uložiť do papierových košíčkov.
4. Pripravíme si čokoládovú polevu, ktorá by nemala byť veľmi riedka. Nad parou si rozpustíme čokoládu spolu s trochou kokosového oleja. Čokoládu necháme mierne vychladnúť. / Dajte pozor na to, aby roztopená čokoláda nebola príliš riedka. /

5. Gaštanové guličky nastokneme na bambusové paličky alebo rôzne iné, ktoré doma máte. Guličky nastoknite opatrne, aby sa vám nerozpadli a môžete ich namáčať do čokoládovej polevy, prípadne ešte poprášiť kakaom, karobom, obaliť v cukrových ozdobách, nasekanom sušenom ovocí (napr. goji, s tmavou čokoládou vytvorí tmavá červená farba goji krásny kontrast), alebo obaľujte v nasekaných orieškoch (napr. mandle) alebo v konopných semienkach (taktiež vytvoria peknú farebnú kombináciu spolu s tmavou čokoládou). Fantázii sa medze nekladú tak sa realizujte.

Pri tvorení cake pops sa určite zabavia aj deti, tak ich povinne zapojte do roboty! 🙂 Čokoládu necháme stuhnúť a cake pops sú hotové.

Dobrú chuť!

Gaštanové cake pops pops

Zdroj: varecha

, , , ,

Love art in yourself, and not yourself in art.

View my other posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *