Fliz: bicykel čo vymenil pedále za nohy

02.07.2014
in Category: Dizajn, Vynálezy
0 1572 0
Fliz: bicykel čo vymenil pedále za nohy

Fliz: bicykel čo vymenil pedále za nohy

Keď chcete ísť s dobou, mali by ste do práce jazdiť na bicykli a šetriť tak životné prostredie. S cieľom urobiť jazdenie na bicykli v meste ešte atraktívnejšie prichádza Fliz bike.

Je bez pedálov, prevodov či sedadla. Dá sa teda ešte vôbec považovať za bicykel? Toto napoly rogalo a napoly zariadenie inšpektora Gadgeta pozostáva z ľahkého rámu a z päťbodového postroja. Ten udržuje rám bicykla v blízkosti tela cyklistu kým je v pohybe, čo mu umožňuje získať  dostatočnú rýchlosť. Keď ju dosiahne, môže zdvihnúť nohy a vyložiť si ich na rám, aby si oddýchol.

Nemeckí designéri Tom Hambrock a Juri Spetter boli pri návrhu Fliz biku ovplyvnení predchodcom moderného bicykla z 19. storočia tzv. “Laufmachine”. Vrátili sa späť do čias, keď ešte konštruktéri bicyklov netušili nič o účinnosti a pohodlí  pedálov a reťaze. Ak chce jazdec túto mašinku rozhýbať, musí bežať alebo sa može spustiť z kopca.

Fliz: bicykel čo vymenil pedále za nohy DBP_1985_1242_Jugend_Draisine_Laufmaschine-300x257

Fliz: bicykel čo vymenil pedále za nohy details-Fliz-bau-schw-weiß-blog-300x198

Autori vynálezu dúfajú, že nezvyčajná konštrukcia Fliz biku spraví bicyklovanie zábavnejším a stane sa alternatívou k šoférovaniu auta. Bicykel získal ocenenie za zásluhy na medzinárodnej bicyklovej show v Taipei.

 

Fliz: bicykel čo vymenil pedále za nohy 32-IMG_9466-garu-gelb-blog-300x200

Fliz: bicykel čo vymenil pedále za nohy 30IMG_3703_X-blog-300x232

Fliz: bicykel čo vymenil pedále za nohy details-blog-300x213

Zdroj a foto: Fliz

 

,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *