Hotel pre bicykle

12.10.2014
in Category: Architektúra, Cestovanie
0 1462 3
Hotel pre bicykle

Hotel pre bicykle

Ako aj v mnohých iných mestách, ktoré podporujú cyklistiku, aj v nórskom meste Drammen mali cyklisti problém s odparkovaním bicyklov. Mesto neposkytovalo dostatok stojanov na bicykle. Na hlavnej železničnej stanici si ľudia privezovali svoje bicykle všade kde sa dalo a potom mali starosť či ich niekto neukradne.

Vtedy sa mesto rozhodlo postaviť hotel pre bicykle a to transformáciou starej budovy železníc na strážené parkovisko pre bicykle s kapacitou 134 stojanov na parkovanie, vrátane dvoch miest pre transportné bicykle a štyroch miest pre nabíjanie elektrických bicyklov. Je tam aj pumpa na nafukovanie. Členovia si môžu odomknúť hotel pomocou mobilnej aplikácie.

Budova bola pôvodne postavená v roku 1868 ako hlavnou staničnou budovou. Pri rekonštrukcii, architekti chceli zachovať architektúru starej budovy – zložitý drevený mix francúzskeho, švajčiarskeho, nemeckého a stredovekého nórskeho štýlu, ktoré oslavujú nezávislosť krajiny od Švédska.

‚Chceli sme zachovať túto mimoriadnu drevenú konštrukciu a ukázať ľuďom aké krásne stavebné tradície má náš národ’ – povedal Magne Magler Wiggen z MMW Architects. ‘Chceli sme ľuďom umožniť návrat do histórie. Chceli sme aj aby budova voňala ako za starých čias a preto sme používali staré oleje’.

Rekonštrukcia zahrnula všetky staré časti budovy, ktoré už 200 rokov slúžili iba ako sklad. Jediným zásahom do budovy bola perforovaná stena z kovových panelov, pre ktorú architekti čerpali inšpiráciu z konárov stromov v lokálnom lese – vhodné pre železničnú stanicu menom Gluskogen (Zlatý les).

Hotel pre bicykle 91

Hotel pre bicykle 82

Hotel pre bicykle 72

Hotel pre bicykle 62

Hotel pre bicykle 53

Hotel pre bicykle 43

Hotel pre bicykle 33

Hotel pre bicykle 23

Hotel pre bicykle 15

Zdroj: fastcoexist

, , , , , , ,

Love art in yourself, and not yourself in art.

View my other posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *