Bývanie budúcnosti – na/vo vode

18.09.2015
in Category: Architektúra
0 5409 3
Bývanie budúcnosti – na/vo vode

Bývanie budúcnosti – na/vo vode

Na medzinárodnej lodnej show v Dubaji predstavila skupina CEO Kleindienst bývanie budúcnosti. Ide o plávajúce obydlie Seahorse (morský koník) ktoré predstavujú spojenie ekologického a luxusného miesta pre život.

Plávajúce obydlie je navrhnuté ako obytný ostrov, ktorý svojmu obyvateľovi poskytne všetky výhody komfortného bývania na súši a dovolenky strávenej na luxusnej jachte. Každé obydlie má tri úrovne – jednu podvodnú, jednu na úrovni hladiny mora a hornú palubu.

Spálňa a kúpelňa sú úplne ponorené pod hladinou mora a poskytujú úchvatné výhľady na podmorský život plný farieb. Spoločnosť má v pláne postaviť pod príbytkami umelý koralový útes, v ktorom obyvatelia obytných člnov nájdu krásny a jedinečný výhľad na podmorskú panorámu. Na druhej palube sa nachádza plne vybavená kuchyňa s jedálňou, otvorený obývací priestor  a slnečná terasa. Horná paluba je ideálnym miestom na vonkajšie stolovanie a relax. Nachádza sa tu sprchovací kút, minibar, jacuzzi…

Domy majú byť súčasťou obrovského dubajského projektu The World, čo je sústava umelo vytvorených ostrovov na brehu metropoly. Pri leteckom pohľade je zmenšeninou skutočného sveta a vzniká na ňom nové bývanie spolu s rekreačnými domami a areálmi.

Bývanie budúcnosti - na/vo vode 2_ghbbsq

Bývanie budúcnosti - na/vo vode 2_ghbbsr

Bývanie budúcnosti - na/vo vode floating-seahorse-yacht-dubai

Bývanie budúcnosti - na/vo vode heart-of-europe-floating-seahorse-boats-7

Zdroj: kleindienst

, , , , , , , , , , , ,

Love art in yourself, and not yourself in art.

View my other posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *